Najlepsze lokaty dla wszystkich

NAJLEPSZE LOKATY dla wszystkich klientówWitam. Ostatnio obrodziło w kilka propozycji krótkoterminowych lokat z oprocentowaniem powyżej 3%. Co więcej lokaty te dostępne są praktycznie dla wszystkich. Nie trzeba być nowym klientem, nie trzeba wpłacać nowych środków, a nawet nie trzeba otwierać konta osobistego. Przez kilka miesięcy było to wręcz nie do pomyślenia – oprocentowanie krótkoterminowych lokat oprócz jednego wyjątku wynosiło mniej niż 3%. W lipcu – w okresie wakacyjnym – ta sytuacja się mocno i niespodziewanie zmieniła.

Od kilku tygodni się to zmieniło i teraz wybierając lokatę (oczywiście oprócz tzw. Lokat na start) mamy do wyboru 3 bardzo dobrze oprocentowane lokaty. Dwie są dostępne w Idea Banku a ostatnia w Getin Banku (oraz w bankach córkach: Noble Banku, Getin Online jak też Open Online). Niektórzy mówią, że ma to związek z ostatnimi spadkami notowań banków na giełdzie ale nie szukałbym tutaj związku. To raczej przypadek. Po prostu albo tym bankom świetnie idzie akcja kredytowa, albo zbierają pieniądze na taką akcję. Krótkoterminowe wahania kursu banków nie wpływają na wysokość oprocentowania lokat. Co najwyżej wpływają na samopoczucie właścicieli i posiadaczy akcji, ale to już zupełnie inny temat.

Najlepszą propozycją jest obecnie 2-miesieczna Lokata na Wakacje z oprocentowaniem 3,50% o której pisałem tutaj. Oprocentowanie Lokaty na Wakacje jest takie same jak rok temu tylko termin zamiast 5 miesięcy wynosi 2 miesiące. Lokatę na Wakacje według strony internetowej Idea Banku można otworzyć tylko online. Lokata na Wakacje miała być w ofercie tylko przez dwa dni ale nadal można złożyć wniosek o otwarcie tej lokaty.

najlepsze lokaty lokata na wakacjeTakże w Idea Banku można otworzyć 4-miesięczną Lokatę Bezkonkurencyjną z oprocentowaniem 3,15% o której pisałem tutaj. Oprocentowanie jest trochę niższe za to termin lokaty wydłużony. Lokata Bezkonkurencyjna pojawiła się w ofercie Idea Banku wcześniej niż Lokata na Wakacje i tak samo miała być dostępna tylko przez 2 dni. Ale nadal można ją założyć – Idea Bank zbiera po prostu pieniądze z rynku.

najlepsze lokaty lokata bezkonkurencyjna

W Getin Banku (jak też Noble Banku oraz pozostałych odnogach Getin-u) można otworzyć 6-miesieczną e-Lokatę Słoneczną z oprocentowaniem 3,10% o której pisałem tutaj. Lokata znana jest także pod nazwą Klasyczna Lokata Bankowa w Noble Banku. Nieważne w którym banku otworzymy lokatę pieniądze i tak trafią do Getin-u. Lokata e-Słoneczna ma być dostępna do końca lipca – później oferta zostanie prawdopodobnie zmieniona.

najlepsze lokaty lokata e-słoneczna

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.