Lokata Nowe Oszczędności w Eurobanku

lokata nowe oszczędności

W Eurobanku od początku czerwca dostępna jest 3-miesięczna Lokata Nowe Oszczędności. Lokata Nowe Oszczędności przeznaczona jest dla nowych środków, stanowiących nadwyżkę ponad stan posiadania obliczoną na dzień 20.05.2015 r. Jest to właściwie kopia opisanej przeze mnie trochę wcześniej Lokaty Procentującej. Oprocentowanie 3-miesięcznej Lokaty Nowe Oszczędności wynosi 3% od kwoty 200 zł do 10.000 zł oraz 2% dla nadwyżki od 10.000 zł do 50.000 zł. Lokata Nowe Oszczędności może odnowić się na kolejny na taki sam okres nawet na wyższym oprocentowaniu pod warunkiem bycia aktywnym klientem. Oferta ważna jest (była) do 31.07.2015 r.

Lokatę Nowe Oszczędności może otworzyć klient, który spełnił w ciągu ostatniego roku chociaż jestem z warunków:

 • Z rachunku osobistego zlecona została co najmniej jedną operacja (także kartą płatniczą).
 • Na rachunek osobisty lub oszczędnościowy wpływało wynagrodzenie tj. dochód z tytułu: umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, świadczenia emerytalnego albo rentownego.
 • Rachunek osobisty służył do obsługi rachunku oszczędnościowego, lokaty, kredytu lub limitu kredytowego.

Lokata Nowe Oszczędności odnawia się na takim sam okres z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł oraz 3% dla kwoty od 10.000 zł do 50.000 zł. Warunkiem podwyższonego oprocentowania jest przelew na nowo otwarte konto chociaż raz dochodu z tytułu umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, emerytury lub renty w wysokości co najmniej 500 zł. W przypadku Lokaty Procentującej oprocentowanie jest o 1% wyższe.

Lokata Nowe Oszczędności może się także odnowić na takich samych warunkach na kolejny okres po zaksięgowaniu i rozliczeniu na koncie osobistym co najmniej 9 transakcji bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 600 zł (łącznie). Rozliczenie transakcji musi nastąpić na 5 dni przed odnowieniem Lokaty Nowe Oszczędności.

Jeżeli nie spełnimy żadnego z powyższych warunków to Lokata Nowe Oszczędności odnowi się na kolejny okres na standardowym oprocentowaniu (obecnie to 1,35% – 1,45% w zależności od ulokowanej kwoty). Oferta ciekawa, ale niestety tylko do kwoty 10.000 zł. Później oprocentowanie drastycznie spada. Lokata Nowe Oszczędności tak samo jak Lokata Procentująca czy Lokata Nowy Start jest dostępna tylko w placówkach Eurobanku. O pozostałej ofercie Eurobanku pisałem tutaj.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

2 Komentarze

 1. Z lokaty nie mogą skorzystać osoby, które założyły konto po 31 maja 2015r. Fragment regulaminu:
  Uczestnikiem Promocji moze byc Posiadacz Konta dla osób fizycznych w Euro Banku S.A. (dalej: Konto) w
  dowolnym pakiecie, na którym od dnia 01.06.2014 r. do dnia 31.05.2015 r. spełniono jeden z nastepujacych
  warunków:
  1) zlecono na Rachunku biezacym lub oszczednosciowym prowadzonym w ramach Konta co najmniej jedna
  operacje (takze karta płatnicza) lub
  2) na Rachunek biezacy lub oszczednosciowy wpływało wynagrodzenie tj. dochód z tytułu: umowy o prace,
  umowy cywilnoprawnej, swiadczenia emerytalnego albo rentownego lub
  3) dokonywano obsługi rachunku oszczednosciowego, lokaty, kredytu lub limitu kredytowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.