Lokata Strukturyzowana Stały Kurs II w mBanku

lokata strukturyzowana stały kurs II

W ofercie mBanku pojawił się druga edycja Lokaty Strukturyzowanej Stały Kurs. Lokata Strukturyzowana Stały Kurs II to obecnie 6-miesięczna lokata inwestycyjna oparta o kurs EUR/PLN z potencjalnym zyskiem do 4% w skali roku. Oprocentowanie na Lokacie Strukturyzowanej Stały Kurs II naliczane jest za każdy dzień roboczy, w którym kurs EUR/PLN publikowany przez NBP zawiera się w ustalonym przedziale.

Lokata Strukturyzowana Stały Kurs II – podstawowe cechy:

  • Minimalna kwota lokaty – 1.000 zł.
  • 6-miesięczny termin inwestycji.
  • Oferta ważna do 09.03.2015r.
  • Okres trwania lokaty: 10.03.2015 r. – 09.09.2015 r.
  • Brak opłaty wstępnej.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec trwania inwestycji.
  • Prowizja za zerwanie – 0,94% – maleje z każdym tygodniem trwania lokaty strukturyzowanej.
  • Od odsetek pobierany jest podatek dochodowy.

lokata strukturyzowana stały kurs II mbank

Scenariusz Lokaty Strukturyzowanej Stały Kurs II zakłada stabilizację oraz niewielkie umocnienie kursu polskiej złotówki względem euro. W dniu startu Lokaty Strukturyzowanej Stały Kurs II (tj. w dniu 10.03.2015 r.) zostanie ustalony kurs początkowy oraz szerokość przedziału, w którym powinien się znajdować kurs EUR/PLN. Przedział ustalony będzie w taki sposób, że dolny poziom przedziału przejmie wartość kurs początkowego pomniejszoną o 6 gr, a górny poziom przedziału przyjmie wartość kursu początkowego powiększoną o 1 gr. Przedział więc wyniesie tylko 7 gr. Za każdy dzień, w którym kurs EUR/PLN będzie zawierał się w wyznaczonym przedziale będzie naliczane oprocentowanie w wysokości 4%.Tak naprawdę wysokość tego oprocentowania zostanie ustalona dopiero w momencie startu lokaty strukturyzowanej – będzie to wartość nie niższa niż 3,50%.

Oto przykładowa symulacja wyniku Lokaty Strukturyzowanej Stały Kurs II przeprowadzona na stronie mBanku:

lokata strukturyzowana stały kurs II mbank scenariusz

Podsumowując – konstrukcja Lokaty Strukturyzowanej Stały Kurs II wydaje się być korzystna. O ile oprocentowanie rzeczywiście wyniesie 4% – trochę nie fair, że już teraz mBank chwali się takim oprocentowaniem tej lokaty inwestycyjnej. Scenariusz Lokaty Strukturyzowanej Stały Kurs II zakłada umiarkowane umocnienie się polskie waluty. Plusem jest to, że oprocentowanie naliczane jest za każdy dzień, w którym są spełnione warunki. Jednak czy jest sens inwestować w taką lokatę strukturyzowaną, jeśli na krótkoterminowych lokatach możemy otrzymać niewiele mniejsze oprocentowanie? Każdy powinien decydować sam. Dla porównania ostatni ranking lokat krótkoterminowych.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.