Ranking lokat długoterminowych styczeń 2015

Ranking lokat długoterminowych styczeń 2015

Witam. Zbliża się połowa stycznia więc najwyższa pora na przedstawienie aktualnego rankingu lokat długoterminowych na nowy rok. W przypadku lokat na krótsze terminy banki w styczniu radykalnie zmieniły swoją ofertę. W przypadku lokat długoterminowych zaszły tylko niewielkie, choć znaczące zmiany. Nadal za stawkę minimum wpuszczającą do mojego rankingu lokat długoterminowych uważam 3% i nadal można znaleźć bez problemu lokaty na okres 1, 2 czy 3 lat, które ten warunek spełniają, choć jest ich coraz mniej. W przyszłym miesiącu będę musiał obniżyć swoje wymagania. Jak zawsze zapraszam także do zapoznania się z rankingiem lokat krótkoterminowych oraz z rankingiem kont oszczędnościowych.


Najlepsze lokaty na 12 miesięcy:


Najlepsze lokaty na 24 miesiące:


Najlepsze lokaty na 36 miesięcy:


Najlepsze lokaty na pozostałe okresy:


Po raz kolejny atrakcyjność lokat długoterminowych spadła. Obniżone zostało oprocentowanie lokat w Banku Pocztowym oraz w Santander Consumer Banku. Z powodu obniżenia poziomu WIBOR 6M gorzej po raz kolejny wypadły lokaty w BIZ Banku oraz Meritum Banku oparte o ten wskaźnik. Dodałem do zestawienia także dwie lokaty na inne terminy niż 12, 24 czy 36 miesięcy. W przypadku lokat na 12 i 24 miesiące najlepiej wypadają Getin Online oraz Getin Bank, w których to bankach można liczyć na oprocentowanie 3,30% – 3,25%. W przypadku lokat na 36 miesięcy do tych banków dołączył także Santander Consumer Bank a najwyższe oprocentowanie to 3,50%. Na porównywalne oprocentowanie można liczyć także na 30-miesięcznej lokacie Rynek+ w Banku Pocztowym.


* W przypadku lokat długoterminowych banki nie wymagają lokowania nowych środków, jak to często bywa w przypadku lokat krótkoterminowych. Aby zapoznać się ze szczegółami lokat należy kliknąć w ich nazwę, ponieważ zdecydowana większość z nich została już opisana na mojej stronie. Zestawienie staram się w miarę moich możliwości aktualizować na bieżącą.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. auto-moto24.pl napisał(a):

    Rozglądałem się właśnie za jakąś korzystną ofertą lokat długoterminowych, bo właśnie na takiej planowałem ulokować swoje pieniądze. Niestety- tak jak piszesz, lokaty długoterminowe nie są zbyt korzystne jak na razie. Lepiej pomyśleć nad krótszym terminem.

  2. basio napisał(a):

    To bezpieczeństwo… kwestia środków. Teraz można zainwestować, ale kto posiada na to kasę? JARTOM ma nawet wolne hale w SSE, ale już np. mieszkania w tym momencie pod względem inwestycji są kompletnie pozbawione opłacalności…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.