Lokata Strukturyzowana Stały Kurs w mBanku

lokata strukturyzowana stały kurs mbank 1

W ofercie mBanku pojawił się kolejna alternatywa dla standardowych lokat, czyli 12-miesięczna Lokata Strukturyzowana Stały Kurs z potencjalnym zyskiem do 5% w skali roku. Lokata Strukturyzowana Stały Kurs oparta jest o średni kurs EUR/PLN ogłaszany przez Narodowy Bank Polski. Oprocentowanie naliczane jest za każdy dzień roboczy, w którym kurs EUR/PLN będzie zawierał się w ustalonym przedziale.

Lokata Strukturyzowana Stały Kurs – podstawowe cechy:

  • Minimalna kwota lokaty – 1.000 zł.
  • 12-miesięczny termin inwestycji.
  • Oferta ważna do 31.08.2014 r.
  • Okres trwania lokaty: 01.09.2014 r. – 01.09.2015 r.
  • Brak opłaty wstępnej.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec trwania inwestycji.
  • Prowizja za zerwanie – 3,55% – maleje z każdym dniem trwania lokaty strukturyzowanej.
  • Od odsetek pobierany jest podatek dochodowy.

lokata strukturyzowana stały kurs mbank 12

Scenariusz Lokaty Strukturyzowanej Stały Kurs zakłada stabilizację kursu EUR/PLN. W momencie starty lokaty, czyli w dniu 01.09.2014 r. zostanie ustalony kurs początkowy i szerokość przedziału, w którym będzie mógł się zawierać kurs EUR/PLN aby zostało nam naliczone oprocentowanie. Dolny poziom przedziału przyjmie wartość kurs początkowego pomniejszoną o 14 groszy, a górny poziom przedziału przyjmie wartość kursu początkowego powiększoną o 2 gr. Za każdy dzień roboczy, w którym średni kurs EUR/PLN będzie zawierał się w ustalonym przedziale zostanie nam naliczone oprocentowanie w wysokości 5%. Choć ostateczna wysokość tego oprocentowania zostanie ustalona w dniu startu lokaty i będzie to od 4,50% do 5% w zależności od poziomu kursu EUR/PLN.

Oto przykładowa symulacja wyniku Lokaty Strukturyzowanej Stały Kurs przeprowadzona na stronie mBanku:

lokata strukturyzowana stały kurs mbank

Konstrukcja Lokaty Strukturyzowanej Stały Kurs wydaje się być zachęcająca. Trochę nie fair, że bank chwali się potencjalnym oprocentowaniem w wysokości 5%, a tak naprawdę nie jest to jeszcze pewne. Także przedział wahań ustalany jest tak, że preferuje raczej umiarkowany spadek kursu EUR/PLN niż stabilizację. Ponieważ kurs może wzrosnąć jedynie o 2 grosze, a spać może aż o 14 gr. Więc stabilizacja raczej słaba. Jakieś oprocentowanie Lokata Strukturyzowana Stały Kurs osiągnąć powinna, ale czy będzie to reklamowane 5% to już nie wiadomo. Podobne lokaty strukturyzowane ma obecnie w swoje ofercie ING Bank Śląski – szczegóły tutaj, oraz PKO BP – szczegóły tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.