Citi Priority czyli konto oszczędnościowe na 4% + Tablet Lenovo

citi priority citi handlowy

Napisał do mnie Citi Handlowy, popularnie nazywanym Citibankiem, proponując darmowe konto osobiste oraz konto oszczędnościowe na 4%. Dodatkowo, jeśli będę jednym z pięciuset pierwszych klientów otrzymam za darmo Tablet Lenovo. Oferta na pierwszy rzut oka wydaję się być bardzo atrakcyjna, dlatego też postanowiłem przyjrzeć się jej dokładnie. Bo co jak co, ale o taką wspaniałomyślność tego banku to ja bym w najśmielszych snach nie posądzał…

<<<Informacje o promocji karty kredytowej w Citibanku – tutaj>>>

Karta Kredytowa Tablet citibank

Citi Handlowy zmienił ostatnio znacznie swoją strategię. Zamknął część swoich placówek, szczególnie w mniejszych miastach. Taką strategię przyjął Citi Handlowy, który nie chce być już bankiem uniwersalnym – a wręcz przeciwnie – nastawia się na bogatszych klientów. A o takich klientów najłatwiej w największych miastach. I klientom średniozamożnym proponuje wspomniane Konto Osobiste Citi Priority w czterech pakietach: Pakiecie Aktywnym, Inwestora, Kredytowym, Firmowym. Dodatkowo za otwarcie konta Citi Priority chętnie sprezentuje nam Tablet Lenovo. Przyjrzyjmy się więc ofercie w dwóch pierwszych pakietach.

citi priority pakiety

„Citi Priority to więcej niż konto osobiste. To specjalne pakiety produktów bankowych dopasowane do Twoich potrzeb. To także możliwość połączenia pojedynczych produktów w indywidualny pakiet. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, w pakiecie z kontem Citi Priority otrzymasz dodatkowe produkty na warunkach lepszych niż standardowe.”  Takie oto zapewnienie znalazłem na stronie internetowej banku. Jest jak zawsze tylko kilka ale…


Pakiet Aktywnym

W ramach Pakietu Aktywnego dostaniemy na specjalnych warunkach:

  • Konto Citi Priority
  • Konto SuperOszczędnościowe z oprocentowaniem 3,03%
  • Kartę Kredytową Citibank
  • Program Citi Rabaty

citi priority

Prowadzenie Konta Osobistego Citi Priority kosztuje 25 zł miesięcznie, chyba że utrzymamy na wszystkich rachunkach w Citi Handlowym średnie saldo w wysokości 30.000 zł. Opłaty za konto możemy też uniknąć zapewniając wpływy na konto w wysokości 5.000 zł oraz jeśli jednocześnie posiadamy Kartę Kredytową Citibank lub kredyt w Citi Handlowym. Poza tym wszystkie standardowe operacje na koncie są za darmo – wszystkie wypłaty z bankomatów krajowych (i co ważne – zagranicznych) oraz wszystkie przelewy krajowe przez internet.

Konto SuperOszczędnościowe jest oprocentowane na 3,03% do kwoty 30.000 zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie spada do 0,50%. Niemiłą niespodzianką jest dla mnie to, że prowadzenie konta SuperOszczędnościowego kosztuje 30 zł. Tej opłaty można uniknąć, jeśli na nasze konto osobiste w Citi Handlowym będzie wpływać co najmniej 2.000 zł z tyt. wynagrodzenia, oraz suma wykonanych transakcji bezgotówkowych kartą do konta przekroczy 500 zł. Bank daje w miarę dobre oprocentowanie do kwoty 30.000 zł ale każe sobie bardzo solidnie na nie zapracować. Poza tym 30 zł za rachunek oszczędnościowy?????

O Karcie Kredytowej Citibank nie będę pisał dużo. Wspomnę tylko, że brak jest opłaty w pierwszym roku. Żadna to promocja – w większości banków kartę kredytową dostaniemy w pierwszym roku za darmo. Lepiej prezentuje się Program Citi Rabaty. Oczywiście zachęcających „do 50%” nie udało mi się zauważyć, ale liczba partnerów Citi Handlowego jest bardzo imponująca. Z reguły są to bardziej ekskluzywne restauracje i hotele, u których możemy liczyć na zniżki do 20%, choć na obniżenie ceny można liczyć także np. w merlin.pl lub Komputroniku.


Pakiet Inwestora

W ramach Pakietu Inwestora dostaniemy na specjalnych warunkach:

  • Konto Citi Priority
  • Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem do 4%
  • Dostęp do oferty ponad 150 funduszy krajowych i zagranicznych.
  • Dostęp do wybranych ubezpieczeń.
  • Wsparcie osobistego Opiekuna Citi Priority.

Konto Oszczędnościowe może być oprocentowane na 4% do kwoty 50.000 zł. Podobnie jak w przypadku Konta SuperOszczędnościowego Citi Handlowy stawia dodatkowe warunki – trzeba płacić co najmniej 500 zł kartą do konta oraz zainwestować co najmniej 25.000 zł w fundusze inwestycyjne lub program regularnego oszczędzania ze składką minimum 200 zł miesięcznie. Promocyjne oprocentowanie będzie ważne przez 6 miesięcy od spełnienia tych warunkach. Oprocentowanie podstawowe to 0,50%.

Dostęp do funduszy i ubezpieczeń to dla mnie żadna zachęta. Na uwagę zasługuje za to wsparcie osobistego Opiekuna Citi Priority bo przecież: „Utrzymując w banku średnie saldo min. 50 000 zł otrzymasz do swojej dyspozycji certyfikowanego Osobistego Opiekuna Citi Priority. Z Osobistym Opiekunem określisz swoje cele i ułożysz indywidualny plan finansowy. Za pomocą systemu CitiPlanner Opiekun określi Twój profil inwestycyjny i udzieli informacji na temat doboru portfela produktów”.* 

I tutaj trzeba trochę wyjaśnień dla niezorientowanego czytelnika mojej strony. Certyfikowany – czytaj przeszkolony z produktów Citi Handlowego „doradca”. Osobisty Opiekun – czytaj: możesz zadzwonić i umówić się na rozmowę aby kupić produkty inwestycyjne, albo zaciągnąć kredyt. Określisz swoje cele i ułożysz indywidualny plan finansowy – czytaj: zostaną Tobie zaprezentowane fundusze i produkty strukturyzowane z oferty banku i obowiązkowo karta kredytowa, bo przecież plan trzeba koniecznie zrealizować.*


To tyle o dwóch pakietach, które mają być dopasowane do naszych potrzeb. Same konto Citi Priority nie jest złe. Ale już za podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym bank każe sobie bardzo słono płacić. Co z tego, że bank da nam 4% lub 3,03% na koncie oszczędnościowym, skoro odbije to sobie z nawiązką na prowizjach za produkty inwestycyjne lub grozić będzie nam opłata w wysokości 30 zł za konto oszczędnościowe!

citi priority tablet lenovo

A jak zdobyć obiecany Tablet Lenovo? Na nagrodę może liczyć pierwszych 500 klientów, którzy otworzą konto Citi Priority, osiągną średnie saldo na rachunkach w Citi w wysokości 30.000 zł najpóźniej w drugim miesiącu po otwarciu konta oraz podpiszą umowę o dodatkowy produkt w pakiecie. Oczywiście ważne jak zawsze są szczegóły.

Uczestnikiem promocji nie może być osoba, która po 1.05.2014 r. była posiadaczem, lub pełnomocnikiem do konta osobistego w Citi Handlowym. Dodatkowy produkt to jeden z wymienionych produktów: karta kredytowa, linia kredytowa, pożyczka gotówkowa, kredyt mieszkaniowy, pożyczka hipoteczna, konto firmowe. Trzeba także utrzymywać średnio-miesięczne saldo na rachunkach w wysokości co najmniej 30.000 zł przez 6 miesięcy jak i utrzymywać przez ten sam okres dodatkowy produkt.

<<<Informacje o promocji karty kredytowej w Citibanku – tutaj>>>

Bank jako zabezpieczenie każe założyć lokatę na 6 miesięcy w kwocie 400 zł z oprocentowaniem 4%. Jeśli nie spełnimy ww. warunków choć raz w ciągu 6 miesięcy bank pobierze sobie karę umowną w takiej właśnie wysokości. Nagrodę, czyli Tablet Lenovo A3500-1 w kolorze Midnight Blue otrzymamy przesyłką kurierską do 30 dni po spełnieniu warunków promocji. Czyli warunki promocji są mocno wygórowane – wystarczy jedne potknięcie i za nagrodę zapłacimy sami. Oferta raczej nie dla mnie. Według Citi Handlowego jestem po prostu za biedny. Dla bogatszych to pewnie miły dodatek, o ile nie doczytają wszystkich warunków promocji…

citi priority logo* Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać…

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.