Bilokata Start w Meritum Banku czyli 5% i 3% – nowe wydanie

Meritum Bank

Pod koniec marca Meritum Bank zaproponował ciekawe rozwiązanie na rynku lokat pod nazwą Bilokaty. Szerzej tę propozycję Meritum Banku opisałem tutaj. Bank postanowił zmodyfikować swoją ofertę i podnieść oprocentowanie oraz wydłużyć okres trwania Bilokaty Start dla nowych klientów. Tym razem Meritum Bank w ramach „Bilokata Start” proponuje podzielenie środków na dwie lokaty: jednej na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem 5% oraz drugiej na okres 12 miesięcy z oprocentowaniem 3%.

<<<Szczegóły nowej oferty depozytowej Meritum Banku>>>

Oto szczegóły pewnej oferty:

  • Bilokata Start – środki przeznaczone na lokatę są dzielone po połowie – zakładana jest jedna lokata na 3 miesiące z oprocentowaniem 5%, oraz jedna lokata na 12 miesięcy z oprocentowaniem 3%. Propozycja skierowana do nowych klientów, którzy nie posiadają Prostego Konta Osobistego.
  • Bilokata Plus – środki przeznaczone na lokatę są dzielone po połowie – zakładana jest jedna lokata na 3 miesiące z oprocentowaniem 4%, oraz jedna lokata na 12 miesięcy z oprocentowaniem 3%. Propozycja skierowana do klientów, którzy posiadają już Proste Konto Osobiste.

Minimalna kwota Bilokaty Start oraz Bilokaty Plus to 1.000 zł, maksymalna 500.000 zł. Do założenia Bilokaty wymagane jest posiadanie Prostego Konta Osobistego w Meritum Banku, które jest całkowicie bezpłatne. Bilokatę Start można założyć w ciągu miesiąca od założenia konta. Bilokaty nie są odnawialne, a w przypadku zerwania lokat przed terminem tracimy całe oprocentowanie. Bilokatę Start można założyć całkowicie online – zainteresowanych zapraszam tutaj.

A czy się opłata? Jeśli tak, to tylko w przypadku Bilokaty Start dla nowych klientów. 5% na lokacie 3-miesięcznej to bardzo dużo, ale należy pamiętać, że reszta środków leży na lokacie 12-miesięcznej z oprocentowaniem 3%. Jest to stawka przyzwoita, ale nie najlepsza. Zakładając, że środki z pierwszej lokaty będziemy dalej lokować na pozostałe 9 miesięcy na przykładowym wysokim oprocentowanie 3,6%, średnia wyjdzie nam około 3,5%. Nie jest to mało ale takie oprocentowanie bez problemu uzyskamy w Meritum Bank na lokacie 12-miesięcznej bez obowiązku zakładania konta osobistego. Dla Bilokaty Plus porównanie wychodzi jeszcze gorzej.

Cała oferta jest po prostu chwytem marketingowym, dzięki któremu ma za zadanie wyróżnić Meritum Bank na rynku i skłonić nowych klientów do założenia konta osobistego. Oferta dobra, ale nie rewelacyjna. Wszystkich, którzy chcą zamrozić środki na zwykłych lokatach na dłuższy termin zapraszam do zapoznania się z ostatnim rankingem lokat na 12, 24 i 36 miesięcy. Zainteresowanych krótszymi terminami standardowo zapraszam do poczytania rankingu kont oszczędnościowych, oraz do przejrzenia moich ostatnich wpisów, gdzie opisuję najciekawsze i najlepsze oferty depozytowe na rynku. Zapraszam też do regularnego odwiedzania strony.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.